Úvod > Služby > Pomníky a náhrobky z kamene

Kamenné pomníky a náhrobky z kamene

Tisk PDF

Vyrábíme pomníky a náhrobky z přírodního kamene pro věčnou a důstojnou památku na zesnulé. Děláme i pomníčky pro zesnulé zvířecí mazlíčky. Pomníkovou výrobu, opravy a renovace provádíme individuálně podle Vašich přání a zajišťujeme komplexní služby, abychom ulehčili Vašim starostem.

Výroba pomníků v kamenosochařství Obelisk

Vyrábíme žulové pomníky na zakázku nebo dodáváme hotové pomníky z nabídky. Sídlíme na Vysočině, v oblasti Havlíčkobrodska, ale dodáváme po celé ČR. Používáme dovozové i tuzemské žuly různých barev. Jako jedna z mála firem vyrábíme terasové hroby a zajišťujeme jejich opravu. Pomníky stavíme od základu až po montáž a likvidaci starých hrobových dílů, díky čemuž Vám odpadá mnoho starostí:

 • navrhneme,
 • vyrobíme,
 • dopravíme,
 • namontujeme,
 • jednáme za Vás se správou hřbitova.

Ceny se odvozují od druhu materiálu, složitosti tvaru, počtu textů a druhu doplňků. Pomníky z žuly jsou dražší než terasové, ale snadněji se udržují, lépe vypadají a mají delší životnost. Poradíme, co je vhodné, co se vyplatí a navrhneme vhodné řešení. Snažíme se přizpůsobit Vašim požadavkům i finanční situaci a ulehčit Vašim starostem. Prohlédněte si ukázky prací.

Urnové hroby

Urnové hroby slouží k ukládání uren s popelem a obvykle se skládají z žulových rámů, žulové krycí desky, žulového soklu pod pomník a samotného pomníku (běžné tvary pomníků). Orientační cena se pohybuje kolem 30.000 Kč.

Jednohroby

Jednohroby slouží k ukládání rakve, takže rozměrově potřebují cca 110x250 cm. Obvykle se skládají z žulových rámů, žulové krycí desky (i z více kusů), žulového soklu pod pomník a samotného pomníku (běžné tvary pomníků). Tento typ hrobu potřebuje bytelný betonový základ, aby žulové díly po vykopání hrobu dobře držely. Orientační cena se pohybuje kolem 50.000 Kč.

Dvojhroby

Dvojhroby slouží k ukládání rakví, proto rozměrově zaberou přibližně 200x250 cm. Obvykle se skládají z žulových rámů, žulových krycích desek (3 - 5 dílů), žulového soklu a samotného pomníku. Dvojhroby potřebují kvalitní betonový základ. Orientační cena se pohybuje kolem 90.000 Kč.

Terasové (teracové, teracco) hroby

Vyrábíme a opravujeme terasové hroby, které se dělaly v dobách horší dostupnosti žuly. Životnost terasových hrobů již vypršela, a proto nahrazujeme poškozené díly za nové. Teraso (teraco, teracco = míchaná kamenná drť) je podstatně levnější než žula. Běžný metr rámu stojí cca 1.000 Kč, deskovina cca 3.500 Kč za m2.

Úpravy a opravy hrobů

Kromě pomníkové výroby se staráme o úpravy a opravy hrobů. Cena prací je vždy individualní dle rozsahu poškození, mohutnosti hrobových dílů atd. Provádíme:

 • úpravy hotových hrobů - písmo, motivy, opravy
 • opravy rozvalených hrobů
 • betonové základy
 • čištění zašlých hrobových dílů
 • demontáže a likvidace hrobových dílů

Doplňky k hrobům

K hrobům patří různé doplňky, které prodáváme samostatně nebo jako součást celého hrobu. Z běžných doplňků si můžete vybrat např.:

 • váza plechová antikorozní – 540 Kč, váza žulová – 950 Kč
 • svítilna plechová antikorozní – 655 Kč, svítilna žulová – 2.740 Kč
 • plastová šachta na urny – 1.070 Kč
 • žulové schránka na urny – od 3.333 Kč (dle druhu materiálu)
 • prosklená skřínka na urny – 2975 Kč
 • porcelánové fotografie – od 715 Kč (dle velikosti a barvy)

Pomníky pro zvířata

Chtěli byste důstojnou památku na zesnulého zvířecího mazlíčka? Poslední dobou jsou zvířecí pomníky vyhledávaným způsobem pro pohřbívání domácích zvířat. Vyrobíme pomníček dle Vašich přání a požadavků za přijatelnou cenu, která je obvykle na domluvě a záleží na množství materiálu a složitosti práce.

Máte zájem o pomníkovou výrobu od nás?

Dodací lhůta se může dle rozsahu zakázky vyšplhat až na jeden měsíc či déle. Kontaktujte nás prosím co nejdříve pomocí následujícího formuláře. Ozveme se Vám s konkrétní nabídkou a dohodneme další postup. Konečnou cenu zasmluvníme a potvrdíme zálohovou fakturou. Všechny ceny jsou uvedeny včetně 19% DPH.

Kontaktujte nás

Kamenosochařství Obelisk
Libor Šimon
Mírovka 61
Havlíčkův Brod
580 01

Kde nás najdete?

Napište nám na info@obeliskHB.cz,
zavolejte na 606 461 923 nebo 569 438 305.